3 tipy, kam se vydat autem na dovolenou 

Nemůžete se rozhodnout, kam letos vycestovat? Vezměte to po vlastní ose a vyrazte autem. Inspirujte se trojicí následujících tipů, kam bez problému dojedete.

Zdroj: Pexels.com

1. Fuschlsee v Rakousku 

Rakušané mají spoustu nádherných míst, která můžete obdivovat na vlastní oči. Jedním z nich je jezero Fuschlsee, nazývané také jako Tyrkysové jezero. Nachází se pouhých 20 kilometrů od Salzburku. Autem z Prahy je to zhruba 370 kilometrů, převážně po dálnici.  U jezera můžete nejen odpočívat, ale i sportovat. Jedná se o místo ideální pro pěší turistiku, která nabízí lehčí stezky i náročné výšlapy do hor. Kromě toho tu najdete upravené běžecké trasy kolem jezera, ale i pláže, které lákají k odpočinku u vody. 

2. Mazurská jezera v Polsku 

Pokud jste příznivci rekreačních oblastí, vyberte si Mazurská jezera, která se nacházejí na severu Polska. Jde o obrovskou vodní plochu a síť dvou tisíc jezer propojených různými toky. Vzdálenost z Prahy činí necelých 900 kilometrů, dlouhé cesty ale nebudete litovat. Uvidíte, že to bude jedna z nejlepších dovolených, na které jste byli. Okolí jezer nabízí různé možnosti vyžití pro aktivní dovolenou i k odpočinku u vody. Jsou tu ideální podmínky pro jachting a rybaření, ale stejně tak i pro koupání a sportovní aktivity nejen v průběhu hlavní sezóny. 

3. Palavas les Flots ve Francii

Na jihu Francie se nachází místo, které předčí vaše očekávání. Palavas les Flots byla původně starou rybářskou vesnicí, kterou ale výrazně ovládl turistický ruch. Tohle místo nabízí jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Jsou několik kilometrů dlouhé a mají na různých místech jak písčitý, tak oblázkový povrch. V okolí jsou vinařské oblasti, středověká městečka, antické památky a průzračné laguny. Letovisko se nachází na břehu Středozemního moře a kolem něj se rozprostírá několik jezer. Z Prahy počítejte se vzdáleností asi 1350 kilometrů. Projedete se převážně po dálnici a cesta vám rychle uteče. 

Tip! Jedete na dovolenou autem? Myslete na něj a sjednejte si pojištění vozidla. Připravte se tak na neočekávané situace, které vás mohou po cestě potkat. Pojištění pokryje náklady spojené s opravou, odtahem v případě poruchy či nehody a také zajistí náhradní dopravu a asistenční službu.