Kam jet v zimě na snowboard či lyže, i když jste úplný začátečník

Sama jsem začala na snowboardu jezdit tuto zimu. Jako úplný začátečník jsme s přítelem hledali něco, kde by nebylo přelidněno a kde by nebyla moc težká sjezdovka. Po dlouhém hledání lyžařských středisek jsme se nakonec rozdli pro X-Park Františkov v Jeseníkách a byli jsme naprosto spokojeni…

tipy na sjezdovky pro začátečníky snowboard lyže
ilustrační foto: pixabay.com – netster

Toto lyžařské středisko má příjemnou domácí atmosféru, průměrné pokoje za velmi dobrou cenu a milé zaměstnance. Jistě také potěší to, že pokud máte rádi klid, Jeseníky jsou jistě skvělou volbou.

Pokoje jsou útulné a příjemně působí, k dispozici je vám televize, koupelna, wc. Vše je čisté a voňavé.

Na sjezdovku Vás vytáhne 500 metrů dlouhý dvojkotvový vlek s bubínkem. Pokud není přírodní sníh, dosněžuje se sněžnými děli a sjezdovka je pravidelně upravována. Večer je samozřejmostí osvětlení. Pro děti je hned vedle velké sjezdovky připravena menší sjezdovka, také s malým lanovým vlekem. Je zde i lyžařská škola.

Cena pro vlek není vysoká a přijde Vás asi na 200 kč/20 jízd.

Okolí je krásné pro běžkaře, skialpinisty i na pěší túry. Vyžití tu najdou jak velcí sportovci tak nadšenci, ale i rodiny s dětmi. Můžete si vyjít na Paprsek či Černou stráň, nebo se jít podívat na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Každý si tu vybere jak obtížnou trasu chce jít. Pro děti budou jistě velkým lákadlem vojeské bunkry, které jsou v nedalekém okolí. Příroda je tu opravdu krásná a málo zasažená člověkem.

Jídlo v tomto středisku je velice dobré a chutné. Líbilo se mi, že nemají pouze jídla smažená, ale i dobrou domácí kuchyni (svíčkové řezi, pizzu, rizoto…). Co se týče nápojů mají v celku široký výběr.

Pokud máte děti nebo jste úplný začátečník, vřele toto středisko dopuručuji. Není sice tak velké jako ostatní a určitě je vždy co zlepšovat ale byla jsem naprosto spokojena. Takže doufám, že se Vám tam bude líbit stejně tak jako mně!