Kormaran – jachta, která mění tvar

Kormaran je plavidlo, které vás fascinuje hned na první pohled. Ihned je vám jasné, že to není jen tak obyčejný člun. Možná vás taky napadne, jestli to není lodička od Batmana a nebudete tak daleko od pravdy. Tahle loď se umí transformovat na čtyři různé čluny, podle vaší potřeby.

kormaran

Kormaran je definován jako loď se dvěma trupy a transformačním systémem, který umožňuje přeměnu na čtyři různé moduly. To znamená, že podle potřeby můžete změnit tvar lodi a současně také její plavební vlastnosti viagra 25 mg filmtabletten. Kormaran byl vyvinut tak, aby byl schopen se přizpůsobit každé situaci.

Inovativní transformační systém

Transformační systém Kormaranu je průkopnickou inovací v technologii. Loď dokáže měnit vzdálenost mezi trupy i výšku centrální kabiny pro cestující. Tímto způsobem je zajištěna variabilita a multifunkčnost plavidla. Strukturální části transformačního systému jsou vyrobeny z hliníkových vláken a hydraulických válců z nerezové oceli. Tím je zajištěno absolutní využíti všech sil působících na plavidlo.

6 lodí v jednom Kormaranu

Kormaran dokáže upravit tvar do šesti různých podob: Monohull, Katamaran, Trimaran, plavební modul, létací modul a noční modul. Každý z modulů je uzpůsoben různým požadavkům na využití lodi, podle toho, zda potřebujete cestovat rychle na větší vzdálenost, zda chcete oslnit dokonalou krásou plavidla v modulu pro pomalou plavbu, nebo se chcete jen koupat a opalovat.

Můžete si užít jízdu jako ve sportovním kabrioletu, přičemž zůstane zachovaná dokonalá stabilita a komfort. Potřebujete-li se vznášet nad vodou, během okamžiku změníte nastavení lodi na létací modul. Budete se skutečně vznášet jeden metr nad vodní hladinou s pocitem, jako byste právě seděli v letadle. Loď i v tomto modulu nabízí dokonalé pohodlí bez toho, aby na vás dopadla jediná kapka vody. Tento modul byl primárně vyroben k účelu cestování na větší vzdálenosti. Noční modul pak nabízí speciální technologii, která vám dovolí vidět i ve tmě.

Interiér a technické parametry

Výška, šířka i délka lodi se pochopitelně mění s měnícím se tvarem. Délka dosahuje až 7,1 metrů, šířka v nejdelší variantě Trimaran dosahuje 3,5 metrů. Výška dosahuje až 2 metrů. Loď váží 1,5 tuny. Interiér kabiny je tvořen týkovým dřevem a sedadla jsou samozřejmě kožená. Součástí výbavy je také zabudovaný počítač s bezpečnostními senzory.

Zdroj: Lottoland