Řecko

Při zmínce o Řecku se určitě většině lidem vybaví slovo „krize“. Ale jaký obraz by se objevil ještě před pár lety?

řecko
ilustrační foto: pixabay.com – GregMontani

Pohoda na pláži, průhledné moře, slunce, skály a klid. Otázka zní: „Jak cestovat? Letadlem nebo autobusem?“. Vžijte se do situace. Letadlo přistává, vy jste nadšeni ze šťastného letu a v dálce vidíte moře, písčitou pláž a krásnou přírodu.

Řecké pláže

Nemůžete se dočkat, až se ponoříte do příjemně studené vody, jdete se ubytovat do hotelu a potom rychle k moři. Ale jak je to s cestováním v autobuse? Dejme tomu, že jedete už pár dní a cestou se ubytujete v kempu kousek od Athén. Na internetu slibovali ubytování v piniovém háji a vy se nemůžete dočkat, až si po dlouhé cestě natáhnete nohy a prospíte se.

Rozbalíte si stan a snažíte se zatlouct háčky do zkamenělé země, kterou křižují vystouplé kořeny pinií, což má být lože pro nadcházející noc. S pokaženou náladou se jdete osprchovat. Vcházíte do společných sprch, sandály mokré od vody a pěny, která vytéká ze sprch, protože kanalizace se tady nevede. Kolem vás pobíhá Řek se smetákem a hrne vodu pryč ze sprch. Dojde na vás řada a vy vstoupíte do sprchy, kde teče střídavě studená a vařící voda. Vmasírujete si šampon do vlasů a najednou vám na nohách přistane něco nepříjemného. Podíváte se dolů a s očekáváním, že je to nějaký tvor si napůl oddechnete. Je to smeták a na druhé straně Řek, který zpod dveří vaší sprchy odmetá vodu. Rychle smyjete šampon, usušíte se a raději jdete do stanu plní dojmů. Ještě pár chvil hledáte polohu, ze které budete ráno nejméně rozlámaní a necháte se unést do krajiny snů.

Z tohoto vyplývá, že každá země má své 2 stránky. Kdo by netoužil po takovýchto zážitcích? Takže vzhůru za dobrodružstvím…