Tip na ubytování ve slunném Bibione: Hotel Olimpia

Itálie je druhou nejžádanější destinací světa, do které míří lidé za odpočinkem a relaxací. Jen z České republiky jich tam ročně zavítá přes půl milionu. Jednou z nejoblíbenějších italských dovolenkových destinací je přímořské letovisko Bibione, které se nachází na severním pobřeží Jadranu, v turisticky vyhledávané lokalitě Benátské riviéry.

Zdroj: Archiv Europa Tourist Group Hotels

Bibione je populární hned z několika důvodů. Jedním z nich je ideální podnebí. V letních měsících se zde denní maxima pohybují okolo 28-30 stupňů a noční minima klesají k příjemným 17 stupňům. Průměrná teplota moře se v létě drží kolem 24 stupňů. Krásná pláž, dlouhá 8 km, je celá pokrytá jemným zlatavým pískem, a jen velmi pozvolna se svažuje do moře. Tuto skutečnost ocení především rodiče malých dětí. Příjemnou změnou od sluncem zalité pláže můžou být chvíle strávené v přilehlých borovicových alejích, které tu zůstaly zachovány z původních borových lesů, a které vám zajistí příjemné klima.

Pestrá nabídka pro každého

Jako každé přímořské letovisko, tak i Bibione nabízí řadu míst k pobytu. Mezi ty nejžádanější patří tříhvězdičkové hotely. Tříhvězdičkové hotely jsou ideálním ubytováním pro jednotlivce i rodiny s dětmi, kteří vyhledávají „kvalitu za rozumnou cenu“. Najdete zde vše, co potřebujete. Prostorné pokoje, plně vybavené nábytkem a televizí, s vlastním WC a vytápěnou koupelnou o rozloze alespoň 5m2. Hotely rovněž poskytují Wi-Fi připojení k internetu.  Personál hovoří přinejmenším dvěma jazyky a hotelová recepce bývá otevřena 14 hodin denně, ale její telefonická dostupnost je po celých 24 hodin. Čistota a perfektní hygiena jsou naprostou samozřejmostí.

Dostupný vysoký standard služeb

Tříhvězdičkové hotely disponují restauracemi s provozem minimálně 5 dní v týdnu, popřípadě službami hotelového „concierge“, což je něco jako „recepční k vašim službám“. Přes něj si můžete zajistit např. rezervaci vstupenek na různé akce pořádané hotelem nebo třeba oblíbené okružní či poznávací výlety apod. Dají se zde zakoupit i různé drobné suvenýry a věci základní potřeby. Parkoviště bývá standardem a některé hotely mívají i dětské hrací koutky či půjčovny jízdních kol a dalšího sportovního náčiní.

V Bibione je vybudovaná „Europa Tourist Group Hotels“, zkráceně „ETGroup Hotels“, což je největší hotelová síť, která nabízí 3 až 5hvězdičkové hotely, špičkové apartmány, exkluzivní letoviska nebo turistické vesnice.

Hlavní výhody hotelů a zařízení ETGroup:

  • umístění přímo na pláži
  • místo na pláži s lehátky a slunečníkem v ceně pobytu
  • služby pro celou rodinu
  • rozumné ceny
  • ochotný a profesionální personál hotelu

Jedním z hotelů tohoto komplexu je i Olimpia Hotel & Aparhotel, který se nachází v Bibione přímo na pobřeží moře. Tento kompletně nově zrekonstruovaný hotel u pláže v Bibione nabízí vše, co si můžete od 3hvězdičkového hotelu přát. Moderní vybavení nadchne i náročného klienta. Je plně klimatizovaný a disponuje výtahem. Pohodlná prosklená hala s denním světlem láká k odpočinku či posezení u šálku dobré kávy. Lze si tu třeba jen v klidu číst nebo zdarma surfovat po internetu přes  Wi-Fi síť.  Chuťové buňky uspokojí komfortní restaurace se svými studenými i teplými lahůdkami mezinárodní i regionální kuchyně. Právě v ní je možno začít den u snídaně podávané formou rautu. Dominantou je velká sluneční terasa s bazénem, umístěná přímo na střeše. Příjemný spánek zajistí pohodlné postele umístěné v každém z pokojů. Hotelová služba obstarává každodenní perfektní úklid na pokojích. V ceně ubytování je zajištěno i soukromé místo s lehátky i slunečníkem na pláži, která je pouhé 2 minuty cesty od hotelu. Za návštěvu stojí i lázeňské centrum Bibione-Thermae, vzdálené necelých 900 metrů.  Vyrazit můžete i za nákupy do jedné z hlavních obchodních ulic, která je doslova „za rohem“.

Pokud jste se nechali zlákat nabídkou hotelu Olimpia, kde přátelsky přivítají nejen vás, ale i vaše čtyřnohé mazlíčky, využijte kontaktů hotelu:

Hotel Olimpia – Bibione
Corso del Sole, 262 – 30020 BIBIONE Venezia Italy
Tel. +39.0431.43113
Fax +39.0431.438191
E-mail [email protected]

Další fotografie z archivu Olimpia Hotel & Aparhotel