Výlet za přírodou

Blíží se prázdniny. Co takhle zajet se s dětmi podívat, do nejvýchodněji položeného místa v České republice.

příroda - čechy
ilustrační foto: pixabay.com – Nabster

Příroda je tam úchvatná a v mnoha místech i chráněná. Hned při příjezdu do této obce jménem Bukovec, vás přivítá čirá řeka Olše. Dále zde můžete uvidět chráněný jilm, největší a nejstarší v Česku. V této malé dědince vás obklopí pocit klidu, času a bezstarostného života.

Většina občanů Bukovce jsou chovatelé různého dobytka, a proto vaše děti nebudou mít problém uvidět třeba kozy, ovce, krávy, husy, prasátka, koně atp. Naučnou stezkou vedoucí lesem, se dostanete až k vyznačenému nejvýchodnějšímu bodu ČR. Do této obce se nejlépe dostanete autem. Od prvního většího města Třince je vzdálená 18km.

Pokud máte rádi in-line bruslení, potěší vás nově postavená in-line trasa, po jejichž délce narazíte na tři odpočívadla vybavená mini polní posilovnou pro děti. Touto trasou se také skvěle dosportujete až k hotelu Kempa, který ovšem není, zdaleka jedinou možnosti ubytování. Z oken tohoto moderně vybaveného hotelu, uvidíte přímo na lyžařské středisko Kempaland, které se po zimní sezóně, mění společně s počasím na zábavný park pro děti a dorost. Zdejší sjezdovka (600m)je v létě využívána pro takzvané horské mini káry. Nechybí zde ani bungee trampolíny, zkoušky střelby z luku a podobně.

Pro ty, kteří hledají něco ojedinělého, jsme na tomto místě našli atrakci, která je jen asi na třech místech po celé ČR. Jedná se o summer tubingovou dráhu, sjíždí se po ní ve velkých nafukovacích kruzích. Hlad i žízeň můžete zahnat v baru Pod Kympóm, z kterého je pěkná viditelnost přímo na dětské, dobře vybavené hřiště. V této obci u Polské hranice se skrývá ještě mnohem víc tak neváhejte a přijeďte objevovat.