Praktický přístřešek na auto

Pro ochranu vozu před nepříznivými přírodními vlivy či kroupami, které by mohly váš vůz nenávratně poničit, se vám bude hodit praktický přístřešek na auto. Zastřešené parkování pro auta vhodné na zahradu je výborným pomocníkem.

ilustrační foto: Pinterest.com

Volit můžete přístřešek pro jeden i dva vozy nebo třeba kryté stání na auta s dílnou. Pod přístřeškem pak snadno můžete provést i základní údržbu auta, jako je výměna oleje a další drobné opravy.

Pro váš automobil můžete také zvolit stání se sedlovou nebo pultovou střechou podle toho, který z nich vám lépe zapadne na zahradu. Příznivá je i pořizovací cena, protože je až několikanásobně levnější než by vás stála klasická garáž. Můžete ji zkombinovat s klasickou garáží a mít třeba parkovací místo vyhrazené nejen pro druhé auto v rodině, ale i pro hosty.

Ochrana automobilu a přístřešky na auto

Stání na auto ochrání váš automobil před nepříznivými vlivy, ale stane se zároveň stylovým doplňkem každé zahrady. Dřevěné přístřešky na auto si dnes můžete nechat vyrobit na míru a dodat i s montáží až do domu, nebo si jej podle návodu sestavit sami. Po domluvě si také můžete objednat i potřebnou povrchovou úpravu, nebo si ji provést svépomocí. Parkování pod střechou přináší velké výhody jak pro majitele, tak i auto a jde to i bez garáže. Dnes se již domy tradičně plánují s garážemi. Pokud vám ale garáž chybí, nebo potřebujete další přístřešek pro další auto, neboť již máte doma auta dvě, jde o skvělé a chytré řešení.

Typy přístřešků na auta

Nenáročný přístřešek může stát samostatně, nebo může sdílet jednu či dvě stěny domu. Ochrání automobil před deštěm, sněhem, padajícího listím či přehřátím interiéru. Dnešní dřevěné a stavebnicové přístřešky pro auto jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a jejich konstrukce může být celodřevěná, hliníková nebo třeba ocelová. Jednoduchým typem přístřešku ze dřeva je stavba z trámů připomínající pergolu. Dřevo musí být vždy vhodně povrchově ošetřeno a nátěr pravidelně obnovován. Hliníkové či ocelové přístřešky mohou být otevřené ze všech stran nebo mít třeba jednu či dvě boční stěny. Podstatná je však vždy střecha s vhodným sklonem, jejíž střešní krytinu může tvořit plech, polykarbonát, asfaltový šindel nebo pálené tašky.